Коньяк зігріває душу… Ні, він ще може зігріти тіло, коли тобі холодно, ти промерз до кісточок, бо стояв на холодному вітрі або цілувався зимою в парку... Приходиш додому, наливаєш чарочку золотистого напою… тарілочка з камамбером на столі… остання краплина на вустах… злизни цей гіркуватий присмак…після солодких поцілунків він такий незвичний…
Ні, можна по-іншому… Приходиш додому знервований, видався тяжкий день, якісь люди все не ті, з ким би ти хотів спілкуватися, сонце не таке, і хмари ворожі, тяжкі і холодні. А ще десь різко деренчить трамвай, і спасу немає від допитливої сусідки, яка перепиняє тебе щовечора в надії, що ти таки скажеш їй, хто приходить до тебе щоночі. А ти не кажеш, ти робиш вигляд, що не розумієш, чого це вона стовбичить на сходовій клітці, кидаєш їй звичне «добрий вечір» і швиденько, не даючи їй вставити півслова, зачиняєш двері своєї домівки. Можеш помити руки, або постояти під душем, але не обов’язково робити це так нагально. Ти можеш підійти до бару і налити собі чарочку такого напою, що, вдихнувши аромат і заплющивши очі, відплинеш до кримських просторів, цих виноградних пагорбів, які восени трансформуються у ріки п’янких вин. Ох, як я люблю мадеру… В Криму її називають «жіночим коньяком». Вона ввібрала в себе стільки сонця, що воно буде зігрівати тебе в холодний зимовий день краще всякої грубки. Краще неї зігріє хіба доторк коханої людини. У доброї мадери коньячний колір і смак божественний, а ще здатність знищувати з твоєї пам’яті все лихе, що причинилося тобі за день.
Глянь, і хмари розійшлися, ось і сонечко останній прощальний промінчик кинуло в твоє вікно, і сорока прилетіла за крихтами хліба… а може не за крихтами? Може, їй хочеться чогось смачненького, вона теж хоче скинути втому з крил, як ти тягар з плечей, а що мадеру вона точно не вип’є, то дай їй той надкушений кавальчик зефіру, який ще тримаєш в руках… сороки люблять зефір…
Створений для друзів, створений для людей, котрі вміють читати, думати, слухати, говорити, плакати, сміятись, любити, співчувати, вірити, довіряти, прощати, зневажати, шкодувати... Тут поважають всі людські почуття, крім одного - ненависті.
Про мене
- Ксенія
- Господь оселив наш народ в центрі Європи, в краю, де котить свої хвилі могутній Дніпро, де милують наше око карпатські плаї,де дзюркотять кришталево чисті гірські потоки,в краю,де співає свою пісню соловейко. Господь оселив нас в краю з помірним кліматом, а це значить що зимою не дошкуляють нам тріскучі морози, а літом спека, в краю,який знаходиться в спокійній сейсмологічній зоні, а це значить, що наш Творець захистив нас від великих руйнівних землетрусів і вулканів, від руйнівної сили вітрів – торнадо і смертоносних хвиль цунамі. Натомість дав Творець нашому народові родючі чорноземи, багаті корисними копалинами, дав нашим людям великі здібності і таланти, завдяки яким з нашого народу вийшло багато письменників і поетів, композиторів і піснярів, що відомі всьому світові. Отримали ми від Бога співучу мову, дзвінкі голоси, щиру гостинну вдачу, прекрасну вроду і багату культуру, а зветься край цей Україна. Кожен свідомий українець любить свою державу, свій народ, свою культуру, поважає свої традиції і в їхньому дусі виховує майбутні покоління.
Немає коментарів:
Дописати коментар